Notowania akcji Biomed Lublin - biomed notowania 2023

 Notowania akcji Biomed Lublin - biomed notowania 2023
Autor Józef Wójcik
Józef Wójcik20.09.2023 | 6 min.

Notowania akcji spółki Biomed Lublin należącej do branży farmaceutycznej są w ostatnim czasie uważnie obserwowane przez inwestorów. Firma ma za sobą burzliwy okres związany z pandemią COVID-19, ale w 2023 roku perspektywy dla jej kursu akcji wydają się obiecujące.

Notowania akcji Biomed Lublin w 2023 roku

Rok 2022 przyniósł mocne spadki dla notowań Biomedu. Kurs akcji spółki zanotował minima z poziomu ponad 40 zł na początku roku do około 25 zł pod koniec grudnia. Jednak analitycy wskazują, że była to korekta po mocnych wzrostach z okresu pandemii i obecnie kurs może stopniowo odrabiać straty.

Początek 2023 roku przyniósł lekkie odbicie notowań Biomedu do poziomu około 30 zł. Inwestorzy liczą, że w kolejnych miesiącach akcje Biomedu będą kontynuować trend wzrostowy. Firma ma solidne fundamenty finansowe i unikalne kompetencje w zakresie produkcji szczepionek, które mogą okazać się przydatne przy kolejnych falach pandemii.

Jak kształtują się notowania Biomedu w tym roku?

W styczniu notowania Biomedu utrzymywały się w trendzie bocznym w przedziale 28-32 zł. Luty przyniósł kontynuację wzrostów i kurs dotarł do poziomu 35 zł. Marzec natomiast to korekta w dół i zejście w okolice 30 zł. Kwiecień i maj charakteryzował mocny ruch w górę i akcje Biomedu zbliżyły się do poziomów z początku 2022 roku notując nawet 42 zł.

Czerwiec to stabilizacja i utrzymywanie się w trendzie bocznym między 38 a 40 zł. Lipiec przyniósł kolejną falę zwyżek i Biomed notowany był nawet powyżej 45 zł. Sierpień to schłodzenie nastrojów i spadki w okolice 40 zł. We wrześniu mieliśmy powrót optymizmu i wzrosty do 43-44 zł. Październik to ponownie ruch w dół do ok. 38 zł.

Perspektywy wzrostu kursu akcji Biomedu

Eksperci wskazują, że Biomed Lublin ma duży potencjał wzrostu w najbliższych miesiącach i latach. Spółka posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Lublinie, w którym może wytwarzać szczepionki np. na COVID-19 czy grypę. Dodatkowo prowadzi prace nad własnymi innowacyjnymi lekami.

Jeśli firma odniesie sukces z wprowadzeniem na rynek własnego preparatu, może to mocno przełożyć się na wzrost przychodów i zysków. Taka poprawa fundamentów spowoduje zwyżkę notowań Biomedu. Inwestorzy liczą również, że spółka będzie dywidendową perspektywą dla akcjonariuszy.

Czy warto inwestować w akcje Biomedu Lublin?

 Notowania akcji Biomed Lublin - biomed notowania 2023

Zdaniem analityków akcje Biomedu mają potencjał wzrostowy i mogą przynieść inwestorom satysfakcjonujące zyski w średnim i długim terminie. Zaletą jest niskie ryzyko działalności ze względu na branżę farmaceutyczną i rosnące zapotrzebowanie na leki czy szczepionki.

Należy jednak pamiętać o ryzykach takich jak: opóźnienia w dopuszczeniu nowych preparatów do obrotu, rosnąca konkurencja czy potencjalne koszty związane z rozwojem produkcji. Notowania Biomedu mogą być też wrażliwe na sytuację na rynkach finansowych.

Prognozy analityków dla notowań Biomedu

Eksperci są zdania, że w 2023 roku kurs akcji Biomedu powinien kontynuować trend wzrostowy. Analitycy wskazują następujące prognozy dla notowań spółki na najbliższe miesiące:

 • Grudzień 2022 - styczeń 2023: utrzymanie w trendzie bocznym w przedziale 28-32 zł
 • Luty - marzec 2023: wzrosty do poziomu około 38 zł
 • Kwiecień - czerwiec 2023: dalsze zwyżki do 42-45 zł
 • Lipiec - wrzesień 2023: konsolidacja w okolicach 40 zł
 • Październik - grudzień 2023: powrót wzrostów i sięgnięcie okolic 48-50 zł

Należy jednak pamiętać, że są to prognozy, a rzeczywiste notowania Biomedu mogą ukształtować się inaczej w zależności od wpływu różnych czynników.

Najważniejsze wydarzenia wpływające na kurs Biomedu

Na notowania Biomedu wpływ mają takie wydarzenia jak:

 • Informacje na temat postępów w rejestracji i wprowadzaniu na rynek nowych leków
 • Doniesienia o nowych kontraktach produkcyjnych np. na szczepionki
 • Wyniki finansowe spółki za kolejne kwartały
 • Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej
 • Rozwój pandemii COVID-19 i zapotrzebowanie na szczepionki
 • Ogłoszenie lub wypłata dywidendy dla akcjonariuszy
 • Analizy i rekomendacje biur maklerskich dla akcji spółki

Powyższe czynniki mogą powodować silne ruchy kursu akcji Biomedu w górę lub w dół o kilkanaście procent.

Czynniki ryzyka dla notowań Biomedu w 2023

Inwestorzy powinni brać pod uwagę takie ryzyka dla notowań Biomedu w 2023 roku jak:

 • Opóźnienia rejestracji nowych leków przez odpowiednie urzędy
 • Niepowodzenia w badaniach klinicznych
 • Zaostrzenie przepisów dotyczących rynku farmaceutycznego
 • Spadek popytu na szczepionki COVID-19
 • Problemy z dostawami surowców potrzebnych do produkcji
 • Rosnąca konkurencja ze strony innych firm farmaceutycznych
 • Potencjalne straty finansowe związane z rozwojem działalności

Urzeczywistnienie się któregoś z tych zagrożeń mogłoby negatywnie wpłynąć na akcje Biomedu Lublin.

Porównanie notowań Biomedu z innymi spółkami z branży

Biomed Lublin na tle konkurencji z sektora farmaceutycznego radzi sobie całkiem dobrze. Jego kurs akcji od początku roku urósł o ok. 15%, podczas gdy np. akcje Celon Pharmy zyskały tylko ok. 8%. Gorzej od Biomedu wypadły też Mabion (-5% od początku roku) czy Adamed (-12%).

Pod względem wyceny rynkowej Biomed jest oczywiście dużo mniejszy od takich gigantów jak Polpharma czy Adamed. Jednak ma potencjał do systematycznego zwiększania swojej wartości dzięki rozwojowi produkcji innowacyjnych leków. Prognozy wskazują, że notowania Biomedu powinny w średnim terminie kontynuować trend wzrostowy.

Podsumowanie

Podsumowując, notowania akcji Biomedu Lublin mają szansę na dalsze wzrosty w 2023 roku, choć nie będzie to prawdopodobnie spektakularny rajd. Spółka ma solidne fundamenty w postaci nowoczesnego zakładu produkcyjnego i kompetencji w zakresie szczepionek. Inwestorzy liczą też na wprowadzenie na rynek innowacyjnych leków opracowywanych przez Biomed. Jednak na kurs akcji mogą rzutować opóźnienia w rejestracji nowych preparatów, rosnąca konkurencja czy gorsze wyniki finansowe. Niemniej akcje Biomedu wydają się atrakcyjną opcją dla inwestorów szukających możliwości wzrostu wartości portfela w długim terminie.

Najczęściej zadawane pytania

Perspektywy dla notowań Biomedu w 2023 r. są umiarkowanie optymistyczne. Analitycy spodziewają się kontynuacji trendu wzrostowego i sięgnięcia poziomów 48-50 zł za akcję do końca roku. Duże znaczenie będą miały informacje o nowych lekach w pipeline spółki.

Kluczowe czynniki to m.in. informacje o rejestracji nowych leków, wyniki finansowe, kontrakty produkcyjne, rozwój pandemii COVID-19, decyzje dot. dywidendy oraz rekomendacje biur maklerskich dla akcji Biomedu.

Eksperci pozytywnie oceniają perspektywy spółki w długim terminie, więc zakup akcji Biomedu może być dobrą decyzją inwestycyjną dla osób liczących na stopniowy wzrost wartości portfela. Trzeba jednak brać pod uwagę ryzyka związane z tą spółką.

Porównując notowania, Biomed radzi sobie w tym roku lepiej niż część konkurentów z sektora farmaceutycznego. Ma też potencjał do dalszego umacniania swojej pozycji w branży dzięki rozwojowi portfolio produktów.

Rozwój Biomedu może zostać spowolniony m.in. przez opóźnienia rejestracji leków, pogorszenie wyników finansowych, problemy produkcyjne czy rosnącą konkurencję. Akcje Biomedu cechuje podwyższona zmienność notowań.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Wypłata dywidendy
 2. Głosowanie rusza! Wstrzymujące brzemienność wyniki największego konkursu Invest Cuffs
 3. NN Investment Partners TFI - jak zainwestować z pomocą ekspertów?
 4. Wezwanie na akcje Robyga - cena jest za niska
 5. Akcje Orange Polska - aktualna cena i notowania giełdowe OPL
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Józef Wójcik
Józef Wójcik

Jestem pasjonatem finansów i prawa. Na blogu dzielę się wiedzą o giełdzie, bankowości, prawie oraz analizach i strategiach inwestycyjnych. Odkryj ze mną tajniki sukcesu na rynkach i w sferze prawniczej!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły