Serinus (SRN) na GPW - Notowania akcji, wykres, analizy, prognozy | interesujący tytuł

 Serinus (SRN) na GPW - Notowania akcji, wykres, analizy, prognozy | interesujący tytuł
Autor Józef Wójcik
Józef Wójcik20.09.2023 | 4 min.

Serinus Energy jest kanadyjską spółką naftową i gazową notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma skupia się na poszukiwaniu i wydobyciu ropy naftowej oraz gazu ziemnego w Europie i Afryce Północnej. Jej główne aktywa znajdują się w Rumunii i Tunezji.

Kto jest właścicielem akcji Serinus Energy?

Największy pakiet akcji Serinus Energy (ok. 29%) należy do spółki Kulczyk Investments S.A., która jest kontrolowana przez polskiego miliardera Jana Kulczyka. Pozostałe akcje znajdują się w wolnym obrocie giełdowym, a ich właścicielami są głównie inwestorzy instytucjonalni i indywidualni.

Jakie są aktualne notowania akcji spółki Serinus na GPW?

20 grudnia 2022 roku kurs akcji Serinus Energy (SRN) na zamknięciu sesji wynosił 0,186 zł. W ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs akcji wahał się od 0,144 zł do 0,432 zł. Średni wolumen obrotu akcjami Serinus w ostatnim miesiącu wynosił około 430 tys. sztuk dziennie.

Jaki był kurs otwarcia akcji Serinus (SRN) dzisiaj?

Dzisiaj, 21 grudnia 2022 roku, kurs otwarcia notowań akcji Serinus Energy (SRN) na GPW w Warszawie wyniósł 0,189 zł. Była to zwyżka o około 1,6% w porównaniu z kursem zamknięcia poprzedniej sesji.

Gdzie można znaleźć wykres notowań akcji Serinus Energy?

 Serinus (SRN) na GPW - Notowania akcji, wykres, analizy, prognozy | interesujący tytuł

Wykres przedstawiający zmiany kursu akcji Serinus na przestrzeni czasu można znaleźć na większości serwisów finansowych publikujących notowania giełdowe, m.in. na stronach GPW, Bankier.pl czy Stooq.pl. Wykres pokazuje wahania kursu wraz z wolumenem obrotu akcjami.

Jakie są prognozy analityków dla akcji Serinus na najbliższe miesiące?

Zdaniem analityków inwestycyjnych obecna cena akcji Serinus jest znacząco niedoszacowana. Większość rekomendacji dla tych akcji to "kupuj" z cenami docelowymi na poziomie 0,24-0,28 zł. Głównym czynnikiem wzrostu ma być zwiększenie wydobycia gazu w Tunezji.

Czy warto kupić akcje spółki Serinus Energy?

Inwestorzy dostrzegają potencjał wzrostu notowań Serinus, co przy obecnej niskiej wycenie może przynieść wysokie stopy zwrotu. Z drugiej strony inwestycja obarczona jest ryzykiem ze względu na niestabilną sytuację na rynkach surowców. Decyzję należy podjąć po dogłębnej analizie.

Jakie są perspektywy rozwoju Serinus Energy na rynku?

Perspektywy rozwoju Serinus ocenia się jako dobre. Firma kończy inwestycje zwiększające wydobycie gazu w Tunezji i Mołdawii. Posiada też obiecujące koncesje na poszukiwania nowych złóż węglowodorów. Wzrost wydobycia i odkrycie nowych zasobów może znacząco zwiększyć wartość spółki.

Gdzie można śledzić na bieżąco notowania akcji Serinus?

Notowania akcji Serinus Energy można śledzić w czasie rzeczywistym na większości portali finansowych, m.in. GPW.pl, Bankier.pl, Money.pl czy Strefa Inwestorów. Dostępne są tam także wykresy, analizy kursu oraz kalendarze wyników finansowych.

Podsumowanie

Serinus Energy to obiecująca spółka naftowo-gazowa o atrakcyjnych aktywach i perspektywach wzrostu wydobycia. Notowania akcji Serinus wydają się obecnie niedowartościowane i istnieje potencjał do wzrostów kursu w najbliższej przyszłości. Niemniej inwestycja w akcje tej spółki obarczona jest typowym dla branży ryzykiem. Warto na bieżąco analizować sytuację na rynkach surowców i postępy prac poszukiwawczych Serinus.

Najczęstsze pytania

Według analityków inwestycyjnych realistyczna cena docelowa akcji Serinus w horyzoncie 12 miesięcy wynosi 0,24-0,28 zł.

Eksperci wskazują na potencjał wzrostu notowań Serinus, choć podkreślają też wysokie ryzyko tej inwestycji. Ostateczną decyzję musi podjąć indywidualnie każdy inwestor.

Serinus nie wypłaca na razie dywidendy, koncentrując się na inwestycjach zwiększających wydobycie. Ewentualna dywidenda może pojawić się w dalszej perspektywie.

Akcje Serinus (SRN) są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Można je nabyć za pośrednictwem biur i domów maklerskich posiadających dostęp do polskiego parkietu.

W 2023 roku Serinus powinien zanotować wzrost przychodów i zysku netto dzięki zwiększonemu wydobyciu gazu. Analitycy spodziewają się poprawy rentowności spółki.

5 Podobnych Artykułów

  1. Wypłata dywidendy
  2. Głosowanie rusza! Wstrzymujące brzemienność wyniki największego konkursu Invest Cuffs
  3. NN Investment Partners TFI - jak zainwestować z pomocą ekspertów?
  4. Wezwanie na akcje Robyga - cena jest za niska
  5. Akcje Orange Polska - aktualna cena i notowania giełdowe OPL
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Józef Wójcik
Józef Wójcik

Jestem pasjonatem finansów i prawa. Na blogu dzielę się wiedzą o giełdzie, bankowości, prawie oraz analizach i strategiach inwestycyjnych. Odkryj ze mną tajniki sukcesu na rynkach i w sferze prawniczej!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły