Akcje europejskie dostępne w ofercie OANDA TMS Brokers

Akcje europejskie dostępne w ofercie OANDA TMS Brokers
Autor Ryszard Zieliński
Ryszard Zieliński16.02.2024 | 6 min.

Akcje europejskie są obecnie dostępne w ofercie brokera OANDA TMS Brokers. Firma wprowadziła do swojego portfela inwestycyjnego akcje z głównych giełd w Europie, dzięki czemu klienci mogą teraz handlować akcjami największych światowych spółek na preferencyjnych warunkach. W ofercie znajdują się akcje takich firm, jak Apple, Tesla, BMW, Hugo Boss czy Allianz. Co ważne, obowiązują specjalnie obniżone prowizje, a na niektóre instrumenty można handlować nawet bez żadnych opłat. Daje to szerokie możliwości inwestowania na globalnych rynkach akcji przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

Akcje europejskie bez prowizji na EUR, PLN i CZK

Dom maklerski OANDA TMS Brokers wprowadził do swojej oferty możliwość handlu akcjami z głównych giełd w Europie. Klienci mogą teraz inwestować na europejskich rynkach akcji bez ponoszenia dodatkowych opłat prowizyjnych, jeśli posiadają konto w euro, złotym polskim lub koronie czeskiej.

OANDA zdecydowała się na to rozwiązanie, aby umożliwić traderom handel akcjami przy jak najniższych kosztach. W ten sposób każdy może swobodnie dywersyfikować swoje portfolio o europejskie blue chipy bez obciążania budżetu wysokimi prowizjami.

Apple, Amazon i inne blue chipy bez kosztów

Dzięki wprowadzonej ofercie możliwy jest handel akcjami takich spółek jak Apple, Amazon, Tesla, Mercedes bez prowizji. Oznacza to oszczędności rzędu kilkudziesięciu euro od każdej transakcji. Przy częstej aktywności na rachunku są to znaczne kwoty, które zwiększają potencjał zysku z inwestycji.

Co istotne, oferta zerowych prowizji obejmuje także akcje wiodących europejskich firm z branży mody, finansów, motoryzacji i IT. W praktyce daje to dostęp do szerokiej gamy instrumentów giełdowych i możliwość skomponowania zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.

Najniższe opłaty za akcje GPW i zagraniczne

Oprócz zerowych prowizji na euro, złotówki i korony czeskie, OANDA wprowadza również promocyjne stawki dla pozostałych walut. Opłata za handel akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie wynosi zaledwie 0,19% lub minimum 5 zł od transakcji. Jeszcze niższa jest prowizja za akcje zagraniczne - tutaj stawka to 0,15% + 20 zł.

Są to jedne z najkorzystniejszych ofert na rynku. Dla porównania większość brokerów pobiera średnio 0,3-0,5% prowizji od akcji zagranicznych. Dodatkowo często naliczane są też tzw. custody fees, czyli opłaty za przechowywanie instrumentów. OANDA rezygnuje z tych dodatkowych kosztów.

Przykładowe oszczędności

Instrument Wartość transakcji Prowizja OANDA Typowa prowizja rynkowa Twoja oszczędność
Apple 10 000 EUR 0 EUR 50 EUR (0,5%) 50 EUR
Amazon 15 000 USD 22,5 USD (0,15%) 75 USD (0,5%) 52,5 USD

Jak widać na powyższych przykładach, handel akcjami zagranicznymi w OANDA może przynieść konkretne oszczędności w stosunku do ofert konkurencji. Przy większych obrotach są to już całkiem pokaźne kwoty, które zostają w kieszeni.

Czytaj więcej: Optymalizowany blog TMS dla CTR i zamiaru wyszukiwania

Inwestuj bez prowizji w akcje Apple i Tesli

Wprowadzenie akcji europejskich do oferty OANDA to przede wszystkim możliwość handlu najpopularniejszymi spółkami technologicznymi bez ponoszenia kosztów prowizji. Dla wielu inwestorów to właśnie akcje takich firm jak Apple, Meta (Facebook), Amazon, Tesla czy Alphabet (Google) są szczególnie interesujące.

Teraz można je nabywać bezpośrednio na rachunku maklerskim OANDA z pominięciem typowych opłat brokerskich. To duża zaleta, ponieważ w przypadku spółek technologicznych nawet niewielkie ruchy cenowe mogą przełożyć się na konkretne zyski lub straty.

Przewaga nad konkurencją

Naszą przewagą jest uniwersalna oferta produktowa połączona z wysoką jakością usług i najbardziej konkurencyjnymi cenami. Klienci nie muszą już płacić wysokich prowizji brokerskich od akcji czy CFD. Mogą po prostu skoncentrować się na inwestowaniu z jak najniższymi kosztami - wyjaśnia John Dunn, dyrektor ds. rozwoju w OANDA

Jak podkreśla przedstawiciel firmy, zerowe i niskie prowizje to element strategii mającej na celu zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku. Obniżenie kosztów transakcyjnych ma zachęcić traderów do częstszego handlu i inwestowania wyższych kwot.

Zero opłat za akcje BMW, Hugo Boss i Allianz

Akcje europejskie dostępne w ofercie OANDA TMS Brokers

Wśród akcji europejskich dodanych niedawno do oferty OANDA znajdują się papiery największych spółek z Niemiec, Francji i innych krajów Starego Kontynentu. Są to m.in. tak znane marki jak: BMW, Hugo Boss, Allianz, L’Oreal, Danone, LVMH czy Sanofi.

Podobnie jak w przypadku amerykańskich blue chipów, także na te akcje obowiązuje zerowa prowizja przy rozliczaniu transakcji w euro. Można więc handlować akcjami największych niemieckich i francuskich spółek bez ponoszenia kosztów. Jest to z pewnością atrakcyjna oferta dla inwestorów zainteresowanych europejskimi rynkami.

Handel frakcjami akcji

Co istotne, OANDA umożliwia także handel ułamkowymi częściami akcji (fractional shares). Oznacza to, że zamiast pełnych walorów można nabyć np. 0,5 akcji Tesli czy 0,25 akcji BMW. Jest to wygodna opcja dla traderów dysponujących niewielkim kapitałem.

Adidas, Bayer i Christian Dior bez prowizji

Wśród ponad 300 akcji europejskich nowo dodanych do oferty znajdują się także papiery dobrze znanych marek, takich jak: Adidas, Bayer, Siemens, Christian Dior, L’Oreal, Total czy Nokia. Podobnie jak wcześniej wspomniane spółki, również na te akcje obowiązuje promocyjna stawka prowizji 0% dla euro, złotówki i korony czeskiej.

Daje to szerokie możliwości inwestycyjne dla osób poszukujących ciekawych akcji do portfela. Uwzględniając ponad 300 nowo dodanych spółek, każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Niskie spready i dźwignia

Oprócz korzystnych stawek prowizyjnych, OANDA gwarantuje też konkurencyjne spready i dostęp do handlu na dźwigni finansowej. Pozwala to zmaksymalizować zyski z transakcji przy kontrolowaniu ryzyka poprzez dywersyfikację portfela.

Tania ochrona portfela akcyjnego

Podsumowując, dodanie europejskich akcji do oferty OANDA to przede wszystkim szansa na tanie zabezpieczenie portfela inwestycyjnego. Handel akcjami bez ponoszenia wysokich kosztów prowizyjnych pozwala skuteczniej dywersyfikować ryzyko i reagować na wahania cenowe.

  • Zerowe lub niskie prowizje to oszczędność setek lub tysięcy złotych rocznie.
  • Możliwość handel frakcjami akcji (ułamkami) to wygoda dla traderów z mniejszym kapitałem.

Mając to na uwadze, nowa oferta OANDA jest z pewnością warta zainteresowania dla każdego inwestora poszukującego przystępnego cenowo dostępu do globalnych rynków akcji.

Podsumowanie

W artykule omówiono wprowadzenie przez dom maklerski OANDA TMS Brokers nowej oferty obejmującej handel akcjami europejskimi. Klienci mają teraz dostęp do szerokiego wachlarza ponad 300 akcji z głównych giełd Starego Kontynentu, w tym m.in. akcji takich spółek jak BMW, Allianz, L’Oreal czy Nokia.

Co ważne, na część akcji obowiązują specjalne promocyjne stawki prowizji, dzięki czemu możliwy jest handel wybranymi instrumentami bez ponoszenia kosztów lub z bardzo niską opłatą rzędu 0,15-0,19%. Jest to z pewnością interesująca oferta dla inwestorów poszukujących taniego dostępu do globalnych rynków akcji.

Najczęstsze pytania

Handel bez prowizji jest możliwy na akcje denominowane w EUR, takie jak m.in. BMW, Allianz, Total, Danone, L’Oreal, ASML, Adidas, Siemens, Sanofi, SAP czy Anheuser-Busch InBev.

Tak, w OANDA jest dostępny handel frakcyjnymi częściami akcji. Można więc nabyć np. 0,5 akcji Tesli, 0,25 akcji Apple lub inną dowolną liczbę ułamkową akcji.

Nie ma ustalonej minimalnej kwoty. Każdy może otworzyć rachunek i zacząć inwestować nawet od kilkudziesięciu złotych. Dzięki frakcyjnym akcjom próg wejścia jest bardzo niski.

Tak, istnieje możliwość transferu posiadanych akcji z dowolnego innego rachunku. Wystarczy skontaktować się z działem obsługi klienta w celu ustalenia szczegółów takiego przeniesienia aktywów.

W ofercie dostępny jest handel na krótko z wykorzystaniem kontraktów CFD odwzorowujących notowania akcji. Obejmuje on także akcje europejskie z zerową prowizją przy rozliczeniach w euro.

5 Podobnych Artykułów

  1. Wypłata dywidendy
  2. Głosowanie rusza! Wstrzymujące brzemienność wyniki największego konkursu Invest Cuffs
  3. NN Investment Partners TFI - jak zainwestować z pomocą ekspertów?
  4. Wezwanie na akcje Robyga - cena jest za niska
  5. Kurs i ceny diamentów na wykresach - aktualne notowania i wyceny
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Ryszard Zieliński
Ryszard Zieliński

Interesuję się rynkami finansowymi od wielu lat. Na blogu publikuję autorskie analizy i prognozy. Dzielę się moją wiedzą o giełdzie, akcjach i bankach. Piszę zrozumiałym językiem.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły