Sprzedałem wszystkie akcje CD Projekt

Akcje CD Projekt sprzedałem w ciągu kilku ostatnich tygodni. W trzech podejściach. Nie dlatego, że przestałem wierzyć w spółkę, ale dlatego, że cena akcji CDR szybko poszła mocno w górę, zrealizowały się oczekiwane pozytywne scenariusze, pod które wcześniej grały rynki, wokół niej zrobiło się bardzo głośno, a sytuacja na wykresie może sygnalizować głębszą korektę.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie przygotowałem tego tekstu, żeby ktokolwiek naśladował moje ruchy. Giełda to miejsce, gdzie KAŻDY POWINIEN MYŚLEĆ I PODEJMOWAĆ DECYZJE SAM. W pewnym zakresie powinny to robić nawet osoby, które powierzają swoje pieniądze ekspertom inwestującym w akcje („akcyjny” procent oszczędności, regularność zakupów, wybór odpowiednich funduszy, itp).

Tutaj znajdziesz wszystkie moje wcześniejsze teksty o CD Projekt

Z komentarzy, pytań i rozmów, a także ogólnych statystyk wpisów wiem jednak, że wiele osób śledziło moje poczynania i decyzje dotyczące akcji CD Projekt. Ostatnio praktycznie nie pisałem na blogu, częścią informacji dzieliłem się na Twitterze, aczkolwiek nie wszystkimi. Nie wszyscy też tam docierają.

Kiedy sprzedałem akcje CD Projekt?

Akcje CD Projekt sprzedawałem w trzech turach w ciągu kilku ostatnich tygodni. Ceny? Od 148,70 złotego w drugiej połowie maja do 159,80 złotego za walor dwa dni temu.

Od razu wyjaśniam… choć bardzo bym tego chciał, to nie jestem jasnowidzem 🙂 Zlecenie sprzedaży ustawiłem niżej – z ceną 158,80 zł za akcję. Transakcja została po prostu zrealizowana wyżej, po kursie rekordowego otwarcia z poniedziałku. Dziś z kolei pod młotek poszedł pakiet numer trzy.

Dlaczego sprzedałem akcje CD Projekt?

Pierwsze dwa pakiety akcji CD Projekt sprzedawałem z trzech powodów. Wcześniejsze wzrosty wynikały z „gry inwestorów pod pozytywne scenariusze”, które się zrealizowały (głównie trailer Cyberpunk 2077), cen bliskich pełnych poziomów (odpowiednio 150 i 160 złotych) oraz po prostu w wyniku równoważenia portfela (wciąż zbyt duży udział CDR).

Odrabianie strat na giełdzie. To nie takie proste…

Zlecenie sprzedaży ostatniego pakietu akcji CD Projekt wystawiłem wczoraj po południu. Choć miałem zostawić go na dłużej, to ostatecznie wykres zdecydował. W poniedziałek pojawiła się na nim długa czarna świeca, rozpiętość notowań > 10 procent, obroty > 100 milionów. Swoją drogą wyglądająca jak „objęcie bessy”. Kolejne dni z bardzo wysokimi obrotami, ale już w ramach ruchów z poniedziałku. Trochę mi to wygląda jak dystrybucja akcji poprzedzająca głębszą korektę.

Czy ten scenariusz się ziści? Zobaczymy za kilka tygodni. Osobiście nie chciałem po prostu ryzykować oddawania nawet części wcześniej wypracowanych wzrostów/zysków 🙂 Dodam tylko, że nie wykluczam ponownych zakupów w przyszłości, sama spółka w dalszym ciągu mi się podoba, cena już mniej 😉

Co dalej z blogiem analitykgranagieldzie.pl?

Wiem, że ostatnio nie pisałem na blogu zbyt często, aczkolwiek niewykluczone, że się to zmieni. Nie chcę niczego obiecywać, bo wiele tematów muszę sam poukładać, ale szykują się u mnie zmiany :))) Na plus oczywiście. Niemal pewne jest, że zdecydowanie więcej czasu poświęcę giełdzie i rynkom finansowym. Jak w to wszystko wpasuje się ten blog? Z większą liczbą szczegółów celuję w drugą połowę sierpnia / początek września. Udanych wakacji 🙂


Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga Analityk gra na giełdzie. Jeśli chcesz jeszcze poczytać, poniżej wkleiłem kilka ciekawych materiałów.

Jeśli natomiast nie chcesz przegapić kolejnego wpisu, zerkaj na mojego Facebooka lub Twittera. Serdecznie zapraszam 🙂


Wszystkie zamieszczone na tej stronie teksty stanowią wyraz moich osobistych opinii oraz poglądów i nie powinny być traktowane jako rekomendacje kupna lub sprzedaży papierów wartościowych

4 myśli nt. „Sprzedałem wszystkie akcje CD Projekt

    • Oczywiście żałuję, że nie „wykrzesałem” jeszcze więcej z akcji CD Projekt, ale o ile wcześniej dobrze się czułem z tymi akcjami w portfelu, to w ostatnich miesiącach już nie.

  1. A można było jeszcze więcej i więcej ale spoko ja sprzedałem przy zjeździe po 170 zł a mogło być lepiej 🙂 210 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*