Notowania KGHM mocno w górę. Czas na test

Notowania KGHM w ciągu zaledwie 8 sesji podskoczyły o niespełna 15 procent. Pojawiła się też pozytywna rekomendacja analityków. Cena akcji miedziowego giganta może dalej rosnąć, ale wcześniej kurs musi uporać się z ważnymi „blokadami”.

Na zamknięciu sesji 8. kwietnia za jedną akcję KGHM trzeba było zapłacić 66,90 złotego. Uwzględniając ceny zamknięcia, było to kwietniowe minimum (w trakcie wspomnianej sesji kurs zszedł nieco niżej, do 66,63 złotego). W ciągu kolejnych 8 sesji notowania KGHM podskoczyły natomiast do kwoty 76,15 złotego. Oznacza to, że cena akcji miedziowego giganta z Lubina podskoczyła w tym czasie w górę o 14 procent.

Szanse na to, że notowania KGHM pójdą jeszcze w górę widzą analitycy Haitong Banku, którzy wczoraj podnieśli rekomendację dla spółki z „neutralnie” do „kupuj” oraz cenę docelową dla jej akcji o 27 procent do 82,53 złotego. Jak podano, wpływ na aktualizację rekomendacji miał między innymi wzrost prognoz Haitong Banku dla metali szlachetnych oraz nieco większy optymizm dotyczący sytuacji w Chinach.

Do „sięgnięcia” wyceny sporządzonej przez ekspertów aktualnie brakuje lekko ponad 8-procentowego ruchu w górę. Jak pokazują ostatnie dni, taka skala zwyżki nie byłaby niczym zaskakującym. Po drodze może pojawić się jednak problem, a konkretniej… kilka problemów, które mogą spowodować hamowanie wzrostów.

notowania KGHM

źródło: analitykgranagieldzie.pl, wykres: stooq.pl (kliknij, aby powiększyć)

Co konkretnie mam na myśli? Przede wszystkim fakt, że notowania KGHM znajdują się obecnie w okolicach poziomów, gdzie kurs spółki dwukrotnie (na początku i pod koniec marca tego roku) zaliczył cofnięcie. Podsumowując, zanim akcje KGHM ruszą w górę, najpierw muszą „uporać się” z podwójnym szczytem (zaznaczyłem go cyframi 1 i 2).

To jednak nie wszystko, bo na drodze do kontynuacji wzrostów czeka jeszcze luka otwarta w listopadzie 2015 roku (oznaczyłem ją numerem 3). Aby ją domknąć i tym samym „wyeliminować” kolejny istotny poziom oporu, potrzebne będzie zamknięcie notowań KGHM powyżej poziomu 81,22 złotego.

Najbliższy czas dla inwestorów posiadających akcje KGHM (sam znajduję się w tym gronie) oraz giełdowych graczy, którzy handlują nimi krótkoterminowo, zapowiada się więc niezwykle emocjonująco. Na sam koniec dodam tylko, że jeśli notowania akcji KGHM sięgną ceny docelowej wyznaczonej przez analityków Haitong Banku, to ze sporym prawdopodobieństwem będzie to tylko punkt na trasie w kierunku 90, czy nawet 100 złotych. Wcześniej jednak nie obędzie się bez „walki” 🙂

Wszystkie zamieszczone na tej stronie teksty stanowią wyraz moich osobistych opinii oraz poglądów i nie powinny być traktowane jako rekomendacje kupna lub sprzedaży papierów wartościowych. Wszelkiego rodzaju szacunki bazują na ogólnodostępnych informacjach i powinny być traktowane wyłącznie poglądowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*