Notowania CD Projekt przed kluczową próbą

Notowania CD Projekt przedświąteczną sesję zamknęły na poziomie 27,10 złotego, czyli zaledwie 98 groszy poniżej swojego historycznego maksimum. Najbliższe dni i tygodnie mogą być więc bardzo emocjonujące dla wszystkich posiadaczy akcji producenta gier.

Atmosfera wokół spółki ostatnio jest korzystna. Powodów jest przynajmniej kilka. Pierwszy to decyzja akcjonariuszy o przeznaczeniu do 250 milionów złotych na skup akcji własnych w celu ich umorzenia. Skup akcji CD Projekt nie zaskakuje, to pochodna wcześniejszych zapowiedzi, aczkolwiek powinien pozytywnie wpływać na notowania CD Projekt.

Po drugie, pozytywnie na temat akcji spółki „wypowiadali się” w ostatnich dniach analitycy. Najpierw w gronie swoich faworytów z segmentu giełdowych średniaków spółkę umieścili analitycy BZ WBK. Następnie akcje CD Projekt znalazły się na liście spółek DM BOŚ, które powinny radzić sobie lepiej od rynku.

Najnowszy raport finansowy spółki – opublikowany 12. maja – również wygląda całkiem pozytywnie. Ponad 32,5 miliona złotych skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszym kwartale 2016 roku to wynik wyraźnie lepszy od prognoz analityków.

Notowania CD Projekt ruszyły w górę

W efekcie notowania CD Projekt kontynuują ruch w górę rozpoczęty 9. maja. Licząc w stosunku do majowego minimum w cenach zamknięcia (6. maja; 24.35 złotego), akcje producenta i dystrybutora gier podrożały już o ponad 11 procent. Wygląda na to, że może nie być to jeszcze koniec wzrostów. Tym bardziej, że dzisiejszą zwyżkę potwierdziły solidne – przekraczające 10 milionów złotych – obroty.

notowania CD Projekt (wykres dzienny)

źródło: analitykgranagieldzie.pl, wykres: stooq.pl

Sytuacja „rysuje się” jeszcze ciekawiej, jeśli zerkniemy na wykres w ujęciu tygodniowym. Rekordowe notowania CD Projekt (28,08 złotego) widzieliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Obecnie kurs znajduje się niewiele niżej. Aby dotrzeć do tego historycznego poziomu, brakuje mu zaledwie niespełna 4-procentowego ruchu w górę.

notowania CD Projekt (wykres tygodniowy)

źródło: analitykgranagieldzie.pl, wykres: stooq.pl

Jeśli w najbliższym czasie (dniach lub tygodniach) na rynkach nie wydarzy się nic, co pokrzyżuje szanse na trwalsze niż kilka dni odbicie na GPW, atak na rekordowe notowania CD Projekt może okazać się jedynie kwestią czasu. Czy będzie skuteczny? Czas pokaże 🙂

Wszystkie zamieszczone na tej stronie teksty stanowią wyraz moich osobistych opinii oraz poglądów i nie powinny być traktowane jako rekomendacje kupna lub sprzedaży papierów wartościowych. Wszelkiego rodzaju szacunki bazują na ogólnodostępnych informacjach i powinny być traktowane wyłącznie poglądowo. Dodatkowo, w dalszym ciągu posiadam w prywatnym portfelu akcje CD Projekt.

2 myśli nt. „Notowania CD Projekt przed kluczową próbą

  1. CD Projekt fajna spółka tylko IMO droga. Ale temat spółek zajmujących się tworzeniem gier ciekawy. Zachęcam do skrobnięcia jakiegoś wpisy na temat właśnie tego typu biznesów. Trochę tego jest: VIVID, 11bit, bloober, farm51, Jujubee o CI Games nie wspomnę. Można by zrobić analizę właśnie takich spółeczek 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*