Nie zamykam bloga. To tylko przerwa :)

Powyższy tytuł mówi w zasadzie wszystko. Nie zamierzam rezygnować z pisania na tej stronie. W żadnym wypadku. Po prostu zrobiłem sobie chwilowe wakacje od blogowania 🙂

W ostatnich tygodniach dostałem kilka zapytań o to, co dzieje się z blogiem analitykgranagieldzie.pl, więc chciałbym się krótko wytłumaczyć. Oczywiście wszystkim zainteresowanym dziękuję za uwagę. Dzięki też za miłe słowo. Zdarzyło się i takowe 🙂 Fajnie, że zaglądacie.

Zawsze wychodziłem z założenia, że – niezależnie od zagadnienia – przerwa co pewien czas jest niezbędna. Od inwestowania, kiedy rynek nie sprzyja, bądź sprzyja za bardzo. Od pracy, kiedy trzeba naładować baterie w wakacje. Czasem i dłużej, jeśli jest to konieczne 😉 Dzięki temu można chwilę odpocząć i nabrać dystansu.

Blogowanie to ciężka praca

W tym przypadku postanowiłem po prostu chwilę „odpocząć” od bloga. Ostatnio i tak nie miałem za wiele czasu na tworzenie nowych treści, a pisać tylko po to, „żeby było coś nowego” nie planuję. Tym bardziej, że nie jest to portal z dziesiątkami, czy setkami newsów dziennie, a strona internetowa, na której co pewien czas dzielę się własnymi przemyśleniami i spostrzeżeniami dotyczącymi giełdy, czy finansów.

Jakiś czas temu w luźnej pogawędce usłyszałem, że bloga potrafi założyć każdy i może sobie pisać, co zechce. To prawda. Pozostają jednak dwa pytanie – czy znajdą się osoby, które będą chciały to czytać oraz czy wystarczy determinacji, żeby po roku wciąż pisać. To trochę jak z nowymi biznesami. Celowo nie użyłem tu zwrotu „startup”. Jest ostatnio mocno eksploatowany.

Mnie na szczęście się udało. Bloga prowadzę od ponad dwóch lat. Czytelników zawsze mogłoby być więcej, ale ogólnie jestem zadowolony. Tym bardziej cieszy mnie, że podczas mojej chwilowej nieobecności statystyki bloga mocno nie ucierpiały. Całkiem sporą część ruchu generują wejścia z Google, a dane sugerują również, że część czytelników wraca do wcześniejszych treści, bądź po prostu nadrabia zaległości.

Kiedy wracam do pisania? Na ten moment nie umiem konkretnie określić. Niewykluczone, że we wrześniu. Tymczasem wszystkich gorąco pozdrawiam.


Zapraszam wszystkich do zaglądania na bloga Analityk gra na giełdzie. Jeśli chcesz poczytać o giełdzie, poniżej podrzucam kilka ciekawych materiałów 🙂

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego wpisu, zerkaj na mojego Facebooka lub Twittera. Serdecznie zapraszam 🙂


Wszystkie zamieszczone na tej stronie teksty stanowią wyraz moich osobistych opinii oraz poglądów i nie powinny być traktowane jako rekomendacje kupna lub sprzedaży papierów wartościowych.

2 myśli nt. „Nie zamykam bloga. To tylko przerwa :)

  1. Udanego wypoczynku Pawle, my tu czekamy na artykuły od Ciebie z niecierpliwością. Wypoczywaj póki czas 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*