Dlaczego nie sprzedałem akcji CD Projekt? #seogiełdzie

Akcje CD Projekt w dalszym ciągu stanowią główny element mojego portfela inwestycyjnego. Mimo że w ostatnich dniach solidnie pohuśtało na wykresie CDR, to poniżej wyjaśniam, dlaczego nie sprzedałem akcji CD Projekt…

Akcje CD Projekt w ubiegłym tygodniu wyznaczyły kolejne maksimum i z pewnością niewiele osób spodziewało się takiego zjazdu notowań CDR w pierwszej połowie tego tygodnia. Poniedziałek -8% (w trakcie sesji było więcej niż -10%), wtorek -6,41% (w trakcie sesji było niemal 15% na minusie).

Jak zacząć grać na giełdzie? Inwestowanie na GPW w pigułce

Wszystko to działo się przy bardzo dużych, bo sięgających odpowiednio 112 i 182 miliony złotych, obrotach. Środa przyniosła odrobinę uspokojenia. Wciąż pozostaje jednak pytanie „na jak długo?”. Hmm… bywam analitykiem, ale nie jasnowidzem 🙂

Dlaczego nie sprzedałem akcji CD Projekt?

Mogę natomiast wyjaśnić, dlaczego nie sprzedałem akcji CD Projekt. Tak konkretniej to kolejnego pakietu, bo część z nich sprzedałem w drugiej połowie września. Pisałem o tym w tekście „Kiedy sprzedać akcje? 7 powodów sprzedaży”. Po prostu w dalszym ciągu uważam, że przed spółką są dobre perspektywy.

Nie będę też ukrywał, że przekonały mnie do tego ostatnie wyniki kwartalne CD Projekt, które pokazały, że najpopularniejszy w Polsce producent gier potrafi zarabiać pieniądze nawet w „okresach bezpremierowych”. Kolejne wyniki 22 listopada i wtedy okaże się, jak spółka radziła sobie w 3. kwartale. To będzie kolejny ważny test dla CD Projekt.

Akcje CD Projekt szybują, akcje CCC nurkują…

Myślę, że bardzo fajnie powinien natomiast wyglądać w wykonaniu CD Projekt kwartał numer cztery. Nie tak dawno o świetnych wynikach sprzedaży w październiku po obniżeniu ceny Wiedźmina 3 pisał Stockwatch, ale moim zdaniem bardzo dobrze w tym temacie powinno być także w listopadzie i grudniu, czyli okresie stricte przedświątecznym.

Co z grą Cyberpunk 2077?

Plotki dotyczące problemów z realizacją projektu Cyberpunk 2077, które wywołały zjazd na akcjach CD Projekt trafiły na bardzo podatny grunt. Spółka ma za sobą znakomity okres, nowe rekordy na wykresie i… teoretycznie jeden główny cel – udowodnić, że potrafi stworzyć kolejny produkt na miarę Wiedźmina.

Podatek Belki od zysków na giełdzie – co i jak?

Do dnia próby zostało jeszcze całkiem sporo czasu, a skoro nie ma konkretów dotyczących gry Cyberpunk 2077, to jest olbrzymie pole do plotek i spekulacji. Jestem pewien, że nie jest to ostatnia tego typu sytuacja. Mało tego, im więcej konkretów będzie komunikowała spółka, tym więcej będzie komentarzy i plotek. Wydaje się, że z czasem rynek powinien się do nich „przyzwyczaić”.

Warto także pamiętać, że po zamknięciu notowań 30 listopada akcje CD Projekt zasilą skład indeksu MSCI Poland. Tym samym z pewnością już są na celowniku wielu nowych inwestorów. Jakie będą ich decyzje? Na to pytanie zapewne pomogą odpowiedzieć najnowsze wyniki finansowe, którymi spółka pochwali się już za tydzień.


Jeśli spodobał Ci się artykuł, wpadaj częściej na bloga Analityk gra na giełdzie. Jeśli chcesz jeszcze poczytać, poniżej podrzucam kilka ciekawych materiałów 🙂

Jeśli natomiast nie chcesz przegapić kolejnego wpisu, zerkaj na mojego Facebooka lub Twittera. Serdecznie zapraszam 🙂


Wszystkie zamieszczone na tej stronie teksty stanowią wyraz moich osobistych opinii oraz poglądów i nie powinny być traktowane jako rekomendacje kupna lub sprzedaży papierów wartościowych.

2 myśli nt. „Dlaczego nie sprzedałem akcji CD Projekt? #seogiełdzie

  1. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie ruszał akcji CDprojekt przy tej wycenie. Cena akcji to czysta abstrakcja. Jedno potknięcie firmy i „inwestorzy” obudzą się ze snu.

  2. Również jestem zdania że ma się za bardzo przejmować chwilowymi spadkami. CD projekt ani tak bardzo długo piął się w górę a spadek napędziły medialne doniesienia o przesunięciu premiery gry. Jak tylko CD Projekt zamieści jakąś oficjalną informację z datą premiery to akcje poszybują znowu w górę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*