Debiut Enter Air na GPW przesunięty. Co z ceną akcji?

Debiut Enter Air na krajowej giełdzie pierwotnie zaplanowany był na 16 lipca. Już teraz jednak wiadomo, że najwcześniej dojdzie do niego tydzień później – 23 lipca. Co się tak właściwie stało?

Ze względu na zawirowania na rynkach finansowych spółka przedłużyła proces budowy księgi popytu do 8 lipca. Najwcześniej wtedy też dowiemy się, jaka jest ostateczna cena akcji oraz liczba akcji oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorów. Zgodnie z pierwotnym harmonogramem, ten etap miał zakończyć się 1 lipca.

Debiut Enter Air na GPW przesunięty

Oczywiście w takiej sytuacji w czasie odsuwa się również planowany termin debiutu na warszawskiej giełdzie. Według najnowszych informacji, Enter Air na GPW nie wystartuje 16 lipca. Zrobić to ma tydzień później – 23 lipca.

Powodem sytuacja na rynkach finansowych?

Jak podał Enter Air, powodem są zawirowania na rynkach finansowych związane z sytuacją w Grecji. W opinii spółki instytucje cechuje obecnie bardzo ostrożne podejście w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych na giełdach.

Ale zaraz zaraz…. czy to, że koniec czerwca wypadnie pod znakiem trudnych negocjacji z Grecją jest jakimkolwiek zaskoczeniem? Zdecydowanie nie. Szefostwo Enter Air założyło zapewne, że kolejny raz wszyscy dogadają się w ostatniej chwili (sam zresztą zakładałem podobnie), a optymistyczna reakcja na rynkach wesprze zapisy na akcje ich spółki.

Cóż, nie udało się i teraz pozostaje wiara, że Grecy w referendum zamiast swoich populistycznych rządzących wybiorą również niezwykle trudną, aczkolwiek wspólną drogę z Europą. Na to liczą pewnie też włodarze Enter Air. Grecy mają wybór. Inwestorzy indywidualni, którzy wzięli udział w najnowszym IPO, niekoniecznie. Oni czas na podjęcie swoich decyzji mieli tylko do 30 czerwca. Teraz pozostaje im jedynie czekać. Podobnie, zresztą, jak czekali nie jeden raz urlopowicze korzystający z usług Enter Air.

CZYTAJ TAKŻE… dlaczego nie zapisałem się na akcje Enter Air?

Wszystkie zamieszczone na tej stronie teksty stanowią wyraz moich osobistych opinii oraz poglądów i nie powinny być traktowane jako rekomendacje kupna lub sprzedaży papierów wartościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*