Analitykgranagieldzie.pl na łamach Forbes’a

Praktycznie nie ma miesiąca, żebym nie łyknął polskiego Forbes’a w całości. Zazwyczaj czytuję go od deski do deski. Po prostu lubię poczytać o sukcesach Polaków, zmianach gospodarczych w kraju, czy największych nazwiskach polskiego i światowego biznesu. Tym razem znalazłem w nim też swoje nazwisko.

O raportach i analizach nawet nie wspominam, bo jest to coś, co zostawiam sobie zazwyczaj na deser. Z tego też powodu cholernie żałuję, że nie ma już dodatku Forbes Investor (zapewne nie wszyscy go pamiętają, bo startował jakieś 7 lub 8 lat temu).

Jakież było więc moje zdziwienie, kiedy czytając nowy numer Forbes’a, a konkretnie artykuł o liniach czarterowych Enter Air, zauważyłem w nim swoje imię i nazwisko. Wrześniowe wydanie mam od ponad dwóch tygodni, ale jak wspominałem – zazwyczaj lecę spokojnie i po kolei, od pierwszej do ostatniej strony. Niemal na samym końcu (dokładnie drugi akapit od końca) 80. strony czytam następującą treść:

Entuzjazm związany z debiutem giełdowym linii [Enter Air] studzi niezależny analityk Paweł Zawadzki. Kupno nowych samolotów (1,2 mld zł) zwiększy bowiem zobowiązania spółki, które już teraz są na poziomie 80 proc. sumy bilansowej.

Niby niewielki fragment, aczkolwiek cieszy. Tym bardziej, że w grę wchodzi jeden z najbardziej prestiżowych – moim zdaniem – tytułów na polskim rynku. Oczywiście miło byłoby również przeczytać źródło wykorzystanej opinii, ale przecież nie można być aż tak zachłannym 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*