Akcje CCC i akcje CD Projekt w ciekawym miejscu

Zarówno akcje CCC, jak i akcje CD Projekt mają obecnie bardzo interesującą sytuację na swoich wykresach cenowych. Kurs obuwniczej spółki będzie bronił się przed głębszą korektą, a notowania producenta gry „Wiedźmin” wyglądają jakby szykował się on do kolejnego ruchu w górę.

Już na wstępie chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że w swoim prywatnym portfelu inwestycyjnym posiadam zarówno akcje CCC, jak i akcje CD Projekt. W obu przypadkach uważam, że spółki nie wyczerpały jeszcze potencjału wzrostowego.

Inna sprawa, że mój horyzont inwestycyjny na obu walorach jest długoterminowy. Zdaję sobie sprawę i akceptuję wahania notowań, więc także znaczące spadki cen. Nie zmienia to jednak faktu, że lubię czasem także zerknąć na wykresy.

Akcje CCC przed ważnym testem

Akcje CCC

źródło wykresu: stooq.pl

W ubiegłym tygodniu kluczowa była sesja wtorkowa (13 września). Tego dnia na wykresie akcji CCC pojawił się bardzo długi dolny cień. Powstałą wówczas świecę spokojnie można podciągnąć pod – sygnalizującą odwrócenie trendu ze spadkowego na wzrostowy – formację młota.

Niestety zabrakło potwierdzenia, a akcje CCC długo nie zabawiły powyżej wtorkowego zamknięcia. Mało tego – mocny, bo 3,5-procentowy, spadek notowań w piątek sprawił, że kurs akcji CCC powrócił w dolne obszary długiego cienia wyrysowanego podczas wtorkowego handlu.

Jeśli wsparcie umiejscowione nieznacznie powyżej 160 złotych zdoła się ostać, a następnie kurs ruszy z kopyta w górę, będzie można odtrąbić koniec korekty na akcjach CCC. Jeśli nie, rozpocznie się poszukiwanie kolejnego dna. Kolejne ważne wsparcie czeka już w okolicach 150 złotych.

Akcje CD Projekt szykują się do skoku?

Akcje CD Projekt

źródło wykresu: stooq.pl

Akcje CD Projekt mają za sobą bardzo mocny ruch w górę. Od początku 2016 roku do zamknięcia piątkowej sesji podrożały bowiem o niemal 90 procent. Wielu ekspertów i specjalistów odtrąbiło już wyczerpanie potencjału wzrostowego. Osobiście jednak nie podzielam tego zdania.

Trend is your friend„… głosi jedna z najbardziej znanych i popularnych zasad inwestowania na giełdzie. Mimo wszystko, wielu inwestorów ma tendencję do szybkiego „brania zysku”, kiedy tylko się on pojawi i „trzymania strat”. Tym razem nie będę pisał o fundamentalnym potencjale spółki, a o jej wykresie.

Po tym, jak akcje CD Projekt we wrześniu dotarły do najwyższego poziomu w swojej historii (44,50 złotego), zapał do kupowania papierów producenta gier komputerowych nieco wygasł. Nie wygasł on jednak całkowicie, ponieważ po jednej czy dwóch sesjach spadkowych bardzo szybko uaktywniał się popyt.

Co ciekawe, zakupy cały czas odbywają się powyżej poziomu 40 złotych, przez co akcje CD Projekt oscylują obecnie w obszarze o około 10-procentowej rozpiętości, czyli od 40 do 44 złotych. Ten właśnie przedział ma kluczowe znaczenie, bo wybicie z jego dolnego bądź górnego ograniczenia może zwiastować mocniejszy i trwalszy ruch.

Jako, że konsolidację poprzedzał wyraźny ruch w górę, nie ma podstaw, aby sądzić, że formacja, która rysuje się na wykresie nie jest flagą zapowiadającą kontynuację trendu wzrostowego. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym byłyby akcje CD Projekt z cenami zamknięcia poniżej 40 złotych, aczkolwiek po tak mocnym ruchu w górę nawet to nie przekreślałoby jeszcze szans na kontynuację trendu wzrostowego.

Wszystkie zamieszczone na tej stronie teksty stanowią wyraz moich osobistych opinii oraz poglądów i nie powinny być traktowane jako rekomendacje kupna lub sprzedaży papierów wartościowych. Wszelkiego rodzaju szacunki bazują na ogólnodostępnych informacjach i powinny być traktowane wyłącznie poglądowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*